Zopakují Draci výhru nad Slezanem? Soupeř prožívá těžké období

Martin Schwarz, úterý 17.10.2017
Ještě několik venkovních zápasů musí šumperští hokejisté absolvovat před prvním domácí bitvou sezóny. Naposledy uspěli v Hodoníně, kde po napínavém závěru ovládli prodloužení, tím pádem Drtiče přehráli i ve druhém vzájemném souboji. Ani tentokrát Draky nečeká lehká práce, po několikadenní pauze vyrazí na východ, tam je vyzve HC SLEZAN OPAVA. Tradiční druholigista se výsledkově trápí, bodový zisk do tabulky nezapsal už třetí duel po sobě. A co víc, minule Šumperk Opavu smetl jednoznačně 6:1. Utkání HC Slezan Opava – Draci Šumperk startuje ve středu 18. října od 18:00 hodin. Sledovat jej můžete na serveru onlajny.com.

Výhra střídá porážku. Výsledková listina šumperských Draků je poslední dobou jako na houpačce. Ještě 7. října svěřenci trenéra Pavla Hulvy schytali devítigólový příděl na ledě Poruby, pak se ale vzchopili a přesně o týden později znovu zaskočili Hodonín. Pravda, modrožlutí vedli na jihu Moravy už 4:1, o náskok se postupně nechali připravit, vítězství nad Drtiči 5:4 po prodloužení se každopádně řadí mezi velmi cenné. I díky tomu Šumperku náleží čtvrtá příčka tabulky druhé ligy – skupiny Východ, se ztrátou pouhých tří bodů na třetí Nový Jičín. Na výkon z Hodonína zkusí Severomoravané navázat v Opavě.

Náš středeční soupeř zatím nemůže být vůbec spokojen s dosavadním průběhem ročníku. Slezan dotáhl do vítězného konce pouhé dva mače, a to ve 3. kole s Kopřivnicí (3:0) a v 8. kole s Valašským Meziříčím (5:4). Jinak ale vyzyvatelům rozdává body, jako třeba v předcházejícím měření sil proti Porubě. Opavané předvedli sympatický hokej, když lídrovi pořadníku nasázeli čtyři branky. Avšak sami jich šest inkasovali, aby nakonec ostravský tým bral plný počet bodů za výhru 6:4. Ještě předtím Slezan nezvládl odvetu s Kopřivnicí (2:4) a gratulovat musel i Novému Jičínu (1:3). Šumperk a Opava na sebe letos narazily jednou, byla z toho jasný úspěch 6:1 pro Draky.

Kanadské bodování Opavy vede útočník Lukáš Černý (2 + 5), často se v ohledu na góly a přihrávky prosazují také Bohumil Herman (3 + 3), Petr Wolf (1 + 5) či Petr Seidler (2 + 3). Z obránců pak zmiňme Davida Galvase (1 + 5), ten ovšem nedávno ukončil hráčskou kariéru a výběru pomůže už jen jako asistent hlavního trenéra. Dobře je na tom zadák Petr Chalupa (2 + 2), jenž stihl zapsat po dvou přesných trefách a dvou asistencích. Většinu prostoru mezi třemi brankovými tyčemi dostává gólmanská stálice Dušan Šafránek, statistiky zkušeného lapače puků ale nevypadají vůbec dobře. Nejen vlastní vinou inkasuje 3.92 branek na zápas.

Šumperk ovládl tři z uplynulých tří zápasů, do Opavy pojede posílen důležitým vítězstvím z Hodonína. Také o víkendu chránil klec Draků Vlastimil Lakosil. V předních liniích potom dominoval útočník Lubomír Kovařík, který zaznamenal hattrick, jeho třetí gól ke všemu rozhodl hned v první minutě prodloužení celý duel. Vydrží Kovaříkovi střelecká forma i do dalších dní?

Zápas 12. kola druhé ligy – skupiny Východ mezi týmy HC Slezan Opava - Draci Šumperk začne ve středu 18. října od 18:00 hodin na zimním stadionu v Opavě. Jestli se modrožluté nevydáte povzbudit osobně, můžete sledovat tradiční přenos na serveru onlajny.com.