Vladimír Velčovský: Trénovat se zatím nechystám

Vladimír Velčovský: Trénovat se zatím nechystám

Redakce, úterý 16.5.2017
Jaro je pro hokejového fanouška, alespoň co se dění v tuzemských klubech týče, takovým hluchým obdobím. Finišuje NHL, boje svádí reprezentace na každoročním mistrovství světa, ale kluby se už chystají na novou sezónu. Spoustu informací přitom drží pod pokličkou, aby soupeři nenabídli nechtěnou výhodu při shánění posil. Pro vás jsme ale vyzpovídali Vladimíra Velčovského, ředitele našeho klubu, aby nám alespoň nějaké plány poodhalil.

Pane řediteli, jednoduchá otázka, co je nového?
Stále jednáme s hráči. Chceme být silnější než loni. Nejen podle jmen, stále dbáme také na charakter, abychom nenarušili skvělou partu v kabině. Základ týmu jsme zveřejnili začátkem měsíce. Prosím fanoušky, aby ještě chvíli posečkali, další jména dáme na vědomí v dohledné době. Již nyní ovšem mohu říci, že mužstvo je na 99% personálně vyřešeno a mám z něj velmi dobrý pocit.

A jméno trenéra se už rýsuje?
Rýsuje. Odchod trenéra nás trochu zaskočil, nicméně - vedl jsem již spoustu jednání s potenciálními kandidáty. Všechno je na dobré cestě, abychom vybrali kandidáta, který bude pro klub přínosem. Není to ale v řádu dnů, spíše příštích několika málo týdnů. Fanoušci mohou být v klidu, trénovat se zatím nechystám. Alespoň ne v tomto desetiletí (tuhle odpověď doprovází hlasitý smích).

Velkým tématem u fanoušků je letní příprava na suchu. Můžete k ní prozradit také nějaké podrobnosti?
Hráči jsou do značné míry zvyklí mít přípravu individuálně během května a června. Někteří mají možnost přípravy také ve svých mateřských klubech. My máme plánovanou společnou přípravu na červenec, mělo by se tedy jednat spíše o jakýsi teambuilding. Utužení party a spíše lehký trénink, když budou hráči po dvou měsících individuálního drilu. Samozřejmě, pokud to u někoho bude potřeba, je zde prostor pro dohnání tréninkového manka. 

Jak to vypadá s rekonstrukcí stadionu?
Poslední zprávy hovoří o datu 21. září, ke kterému by se mělo začít mrazit. To samozřejmě nejsou pro klub dobré zprávy. Nezbývá však, než se s tím nějak vypořádat. Důležité je, že to víme takto dopředu. Máme dost času na to, abychom zkusili vyměnit pořadatelství v zápasech prvních ligových kol. Trénovat budeme v Uničově. Není to nic skvělého ani pro fanoušky, ale nedá se nic dělat. Kouzlit neumíme a rekonstrukce je prostě potřeba. Klub není v pozici investora, zhotovitele stavby či technického dozoru.

Víme tedy, že začátek druhé ligy nestihneme doma. Je už jasno alespoň o formátu soutěže?
Zatím to vypadá na další změny. Registrujeme nějaké problémy v klubech naší skupiny. Do konce května se kluby musí přihlásit. Až potom může svaz určit složení skupin, herní systém a rozlosování. Musíme tedy ještě nějakou dobu počkat.

Pane řediteli, děkujeme za informace.
Rádo se stalo. Až bude zase něco nového, dám vědět.