Pod lupou: Michal VYMAZAL vstřelil Ďáblům dvě branky, na ledě strávil přes 20 minut

Jaroslav Svoboda, pondělí 5.2.2018
Stěžejní část hokejové sezóny se blíží, do konce základní části zbývá odehrát šest utkání. A Draci stále bojují o druhé místo, které by zajistilo týmu přímou účast v semifinále. Po dlouhé době jsme se rozhodli nabídnout našim čtenářům i podrobný pohled na výkon vybraného hráče. V rámci drobné a rychlé redakční ankety padla pro utkání proti Novému Jičínu volba na MICHALA VYMAZALA. Po necelých třech minutách bylo jasno, že šlo o dobrý výběr. Člen první formace nakonec vstřelil v zápase první a poslední gól, krom toho strávil na ledě více než 20 minut. Nabízíme nyní podstatně podrobnější pohled na zápasové statistiky Michala Vymazala.

Na ledě více než dvacet minut, účast v přesilovkách i v oslabení

Přesun do první formace samozřejmě nabízí logický předpoklad, že Vymazal bude mít, stejně jako jeho spoluhráči, přednost na ledě a podstatně více času ve hře než členové zbylých dvou formací. Nebylo tomu tak. Jozef Zavadil se snažil plynule dopřávat stejný poměr času mezi všechny formace. Odpovídá tomu i ice-time Michala Vymazal: 20 minut a 40 vteřin. Tedy skoro přesně třetina celého utkání, což odpovídá dělbě času rovným dílem mezi tři formace.

Rozhodčí Held nechával utkání spíše volný průběh, což kvalitě zápasu prospělo. Draci strávili v oslabení jen dvě minuty, v přesilovce pak dvakrát tolik času. V obou herních situacích se na ledě objevil i Vymazal. Do bránění soupeřovy přesilovky se zapojil po dobu 56 vteřin. Naopak v přesilovkách pak pobyl na ledě 2 minuty a 22 vteřin, tedy naopak více než polovinu z času, který v zápase hráli Draci v početní převaze.

Nejdelší střídání trvalo 80 vteřin a Vymazal ho absolvoval v úvodu třetí třetiny, v době od 42:00 do času 43:20. To nejkratší pak mělo trvání jen pouhé tři vteřiny. První formace přijela do hry, sám Vymazal prohrál buly a z následné rány od modré hosté poprvé v utkání skórovali. A první útok následně jel zase střídat. „Tak to prostě je, pokud formace dostane gól, odjíždí střídat. Tak jsme tam strávili tři vteřiny. Chyba to byla moje. Měl jsem vyhrát buly. Víc s tím asi nešlo dělat. Vlasta Lakosil potom říkal, že tu střelu vůbec neviděl, nebo jen na poslední chvíli. Navíc byla těsně před ním tečovaná,“ vrátil se k danému okamžiku, který naštěstí nezlomil zápas v jeho průběhu, Vymazal.

Čas strávený na ledě: 20:42 (po třetinách 6:56 + 6:42 + 7:04)
Počet střídání: 25 (8 + 9 + 8)
Čas strávený v přesilovce: 2:22 (59,16 % z týmových přesilovek)
Čas strávený v oslabení: 0:56 (46,67 % z týmových oslabení)
Průměrný čas střídání: 47,8 vteřiny
Nejdelší střídání: 80 vteřin
Nejkratší střídání: 3 vteřiny

Dva góly z pěti střel na branku, pouze jednou mířil Vymazal vedle

Draci prakticky z prvního útoku v utkání skórovali, pro Michala Vymazala nebyl problém trefit prázdnou branku. Nádherná přihrávka do pravé strany v podání Jiřího Půhoného skončila gólem a Draci od té chvíle již vedení nepustili.

Pro autora branky to byla první střela v utkání, během dalšího průběhu přidal ještě čtyři střely na branku, jednou pak mířil mimo. Nejaktivnější byl v tomto směru Vymazal ve třetí třetině, kdy prověřil Daniela Bechného třikrát, z toho jednou úspěšně. Byl to také on, kdo jako jediný ve hře v oslabení vystřelil na novojičínskou branku.

V sourhnu tak Vymazal dohrál utkání s úspěšností střelby 40 procent. Zajímavé je, že všechny střelecké pokusy vyslal šumperský útočník buď v úvodních pětiminutách třetiny, či v jejich posledních pěti minutách. V žádném střídání nevystřelil Vymazal na branku více než jednou.

Počet gólů: 2 (po třetinách 1 + 0 + 1)
Počet střel na branku: 5 (2 + 0 + 3)
Počet střel mimo branku: 1 (0 + 1 + 0)
Počet střel v přesilovkách: 0
Počet střel v oslabení: 1 (0 + 0 + 1)

Vysoká úspěšnost na buly v útočném pásmu

Byl to právě Michal Vymazal, kdo z první formace chodil na vhazování. Pouze pár z nich přenechal svým spoluhráčům, nakonec jich během zápasu absolvoval celkem 28, při konečné mírně aktivní bilanci patnácti výher a třinácti proher.

Vysokou úspěšnost si Vymazal držel na vhazováních v útočném pásmu, ze sedmi absolvovaných jich plných pět vyhrál, jen ve dvou případech neuspěl. Zajímavé je, že podstatně více buly absolvoval Vymazal v obranném pásmu, plných 11. Šumperský útočník uhájil těsné vítězství, v poměru 6:5. Co Vymazalovi nešlo, to bylo vhazování v oslabení, ale i v přesilovce. V nestejném počtu hráčů na ledě se na buly postavil čtyřikrát a všechna prohrál.

Jedno důležité buly jsme pak již nakousli. V čase 38:50 prohrál vhazování proti Kociánovi a Tomeček od modré okamžitě napálil puk na branku. A s přispěním teče skóroval. Právě ve druhé třetině měl Vymazal nejhorší bilanci na vhazování, pouze 38,6 procenta úspěšnosti. V obou zbývajících třetinách vyhrál dvě buly ze tří.

Úspěšnost na vhazování: 53,6 % (66,7 % - 38,6 % - 66,7 %)
Počet vítězných vhazování: 15 (2 + 5 + 8)
Počet prohraných vhazování: 13 (1 + 8 + 4)

Jistá ruka v přihrávkách a solidní Radegast Index

Jestli v něčem Michal Vymazal vyčníval v utkání, tak to byla schopnost kombinačně podpořit hru týmu. Celkem se na puku objevil Vymazal ve 45 připadech. Osmkrát puk ztratil (oproti deseti vybojovaným kotoučům), dvakrát jej pak poslal do branky, čtyřikrát skončila jeho střela neúspěchem. Ve zbývajících 31 případech hry na puku se Vymazal pokaždé zapojil do kombinace a jen ve dvou případech poslal nepřesnou přihrávku! Naopak 29krát předal puk spoluhráči, mnohdy navíc v klíčových momentech v přechodu do útočného pásma.

V přesilovkách si ve statistice přesnosti přihrávek dokonce Vymazal počínal stroprocentně. I další nestandardní statistiky šumperského útočníka nejsou špatné. Ve dvou případech zblokoval střelu, jednou se pak prezentoval hrou, která popravdě nebývá jeho doménou - hitoval soupeře. V součtu se dvěma plusovými body v plus/mínus hodnocení tak v pomyslném Radegast Indexu získal 5 bodů.

Úspěšnost přihrávek: 93,5 % (29 úspěšných/2 neúspěšné)
Úspěšnost přihrávek v přesilovkách: 100 % (3 úspěšné/0 neúspěšných)
Počet vybojovaných/získaných puků: 10
Počet ztracených puků: 8
Počet hitů: 1
Počet zblokovaných střel: 2
Počet trestných minut: 0
Počet vybojovaných přesilovek: 0
Plus mínus hodnocení: +2 (Plus: 4/Mínus: 2)
Radegast Index: 5 (Plus/Minus + Hity + Zblokované sřely)

Vyberte si dalšího hráče do seriálu "Pod lupou..."

I v příštím zápase si vyhlédneme jednoho z hokejistů, jeho výkon pak podrobíme statistickému rozboru. Nicméně tentokrát bude výběr daného hráče na vás. Hlasovat pro vašeho hráče můžete na našich sociálních sítích, tedy na Facebooku, Instagramu i Twitteru. Pro usnadnění připojujeme níže všechny tři příspěvky, u kterých máte možnost hlasovat. Hráč s největším počtem bodů pak půjde pod naši pomyslnou lupu.