Hynek Kůdela mi chválil provedení blafáku, raduje se dvougólový DANIEL VACHUTKA

Martin Schwarz, čtvrtek 18.1.2018
To byl zase jednou povedený večer! Draci ve středu vlétli na favorizovanou Porubu jako utržení ze řetězu, během úvodních dvaceti minut do hostující klece nasázeli pět puků a prakticky za jednu třetinu rozhodli o dělbě bodů. Ostravané sice nehodili flintu do žita, na závěr oživili naděje dvěma góly, avšak víc už nestihli. Na výhře modrožlutých 5:2 měl výrazný podíl útočník DANIEL VACHUTKA, který skóroval hned dvakrát, jednou navíc moc povedenou kličkou. „Týmy z vrchních pater tabulky otevírají zadní vrátka a my si pak tvoříme více šancí,“ popisoval příčiny dalšího domácího vítězství šumperský odchovanec.

Po první třetině jste nad Porubou vedli jasně 5:0, ale pak hosté zabrali. Bylo cítit, že se ještě chtějí rvát o výsledek?
Určitě. My na ně chtěli od začátku vletět, což se nám vydařilo, to byl základ dnešního úspěchu. Pak jsme výsledek zkoušeli hlídat. Ale soupeř zabral, takzvaně rozjezdil autobus a makali naplno. Každopádně super, že to pro nás dobře dopadlo.

Už když přijeli Ostravané do Šumperka poprvé, prožili na vašem ledě hrozivý start. Tenkrát dostali v první třetině čtyři góly a Hynek Kůdela musel na střídačku. Čím to, že máte proti favoritovi tak dobré úvody duelů?
Nám se proti týmům z vrchních pater tabulky hraje výborně. Otevírají zadní vrátka a snaží se být aktivní vepředu, tím pádem máme do útoku více šancí. Někdy se pak stane, že tam všechno napadá.

Proč byla třetí třetina tak zbytečně nervózní?
Nevím, co si chtěli ještě soupeři dokázat. Vždyť potom také dostali k dispozici přesilovku pět na tři, stejně jako my. Pro nás je nicméně nejdůležitější, že jsme dokázali náskok pohlídat a vybojovat tři body.

Ještě se vraťme k ostrým střetům v samotném závěru utkání, ale i k některým dřívějším. Kolikrát šlo o zdraví, nemyslíte?
Je to asi tím, že týmy jako Poruba jsou zvyklé vyhrávat a držet první místo pořadí. Takže když se jim pak nedaří, špatně nesou prohru a dělají takové věci, jaké jsme dnes mohli vidět. Což je samozřejmě nesportovní, ale musíme se s tím nějak poprat.

Úhyb doleva, úhyb doprava. A gól. Daniel Vachutka dal Porubě nádhernou branku

Vám osobně se dnes podařilo skórovat dvakrát, jednou ze samostatného úniku po bekhendové kličce, kterou provádíte docela často. Neuvažujete, že byste si ji nechal patentovat?
Je pravda, že tahle klička se mi hodně daří (směje se). Čekal jsem, že Hynek Kůdela (bývalý brankář Šumperka a současný gólman Poruby, pozn. redakce) mě má přečteného. Ale očividně ne. Pak mě při podávání rukou chválil, že jsem to provedl suprově a rychle.

Říkali jste si s Hynkem Kůdelou ještě něco dalšího?
Ani moc ne. Ale za góly, které tady u nás dostal, příliš nemohl. My si vypracovali dobré šance a proměnili je. Na větší vybavování nebyl čas, sami jste mohli vidět, jak vypadal závěr zápasu.

Jak si kabina užívá hru pod dočasným koučem Zdeňkem Novosadem, který je léta znám jako týmový šprýmař?
Je to netradiční a nezvyklé, ale klobouk před Zdeňkem dolů. Já bych byl klidně pro, aby trenérem zůstal pořád, máme pohodu. Navíc když se vyhraje, tak nálada vypadá úplně jinak. Myslím, že změna na postu kouče prospěla, fandím mu. S ostatními kluky jsme si řekli, že ho musíme respektovat, co řekne, to platí.